O NAS

Zajazd „Porąbka” wita miłych Gości w swych zawsze otwartych podwojach. Znaleźć nas można w malowniczej miejscowości Porąbka Uszewska.

Miejscowość leży na terenie Pogórza Karpackiego nad potokiem Niedźwiedź w otoczeniu wzgórz Godów i Rogal o wysokości ok. 400 m n.p.m., z których roztacza się przepiękny widok na okolice.

Porąbka Uszewska jest doskonałym miejscem wypoczynku - świeże powietrze, łagodne stoki z pięknymi widokami, urzekające łąki i lasy zachęcają do pieszych wędrówek.

Miejscowość znana jest w Polsce i nie tylko, jako tzw. "Polskie Lourdes" ze względu na znajdującą się tutaj Grotę - Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Niewątpliwie to wyjątkowe miejsce jest główną atrakcją wsi.

Sanktuarium zostało poświęcone i udostępnione dla wiernych w roku 1904 z inicjatywy Ks. Jana Palki. Grota odwiedzana jest dziś przez pielgrzymów z Polski i zagranicy, zwłaszcza przez ludzi dotkniętych chorobą. Sanktuarium słynie z uzdrowień i łask. Jego przepiękne położenie na zboczu wzgórza, wśród drzew, zachęca pielgrzymów do skupienia i modlitwy.

Jeśli myślicie Państwo o odpoczynku na łonie natury, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, jeśli chcecie poczuć swojski klimat - być budzonym biciem kościelnych dzwonów, słuchać śpiewu ptaków podczas spacerów i rozkoszować się pięknymi widokami otaczających wzgórz, pól i lasów, to gorąco zapraszamy do Zajazdu „Porąbka”. ...
 

Historia

Swoją działalność rozpoczęliśmy w wakacje 2002 r. po wcześniejszym odrestaurowaniu i adaptacji starego budynku gospodarczego. Historię tej budowy możecie Państwo prześledzić w poniższej galerii zdjęć: